Ужасен развой за Черно море при гостуването на Славия
Автор: Екип Varna24.bg 14:26 / 19.02.2019Коментари (1)2728
Черно море загуби от Славия с 2:3 като гост в мач от междинния 22-и кръг на Първа лига, който се игра на стадиона в "Овча купел". Цветомир Панов (33) и Дани Кики (44) вкараха за варненци, а Цветелин Чунчуков (9) и Радослав Кирилов (81, 90+2) бяха точни за домакините.

"Моряците" водеха в резултата до 81-ата минута, но не успяха да удържат до края. Загубата остави възпитаниците на Илиан Илиев с актив от 34 точки.

Още в 9-ата минута Славия откри резултата. Асковски оправи силен удар, а Георги Китанов изби. Топката обаче стигна до Цветелин Чунчуков, който преодоля вратаря и добута топката в мрежата за 1:0.

В 33-ата минута Черно море се върна в мача с изравнителен гол. Георги Илиев изведе по левия фланг Ндонгала, който почти от аутлинията центрира към наказателното поле. Там Цветомир Панов засече от воле за 1:1.

В самия край на първото полувреме варненци стигнаха до пълен обрат в резултата. Това стана след група грешка на Ранди Онуоха, който загуби топката в центъра на терена. Георги Илеив я открадна и напредна сам срещу вратаря Георги Георгиев. Стигайки до пеналта, капитанът пусна наляво към Дани Кики и той на празна врата вкара за 1:2.

В 81-ата минута Славия изравни резултата. Защитник на Черно море изчисти топката с глава, но тя попадна в тялото на Радослав Кирилов. Той си я поведе и с бомбен шут от 22 метра я прати неспасяемо в горния ляв ъгъл на вратата на Георги Китанов за 2:2.

Отново Радослав Кирилов направи пълния обрат за Славия в даденото от съдията добавено време. Топката бе центрирана в наказателното поле, където Станисавлевич я свали с глава. Отбраната на Черно море проспа ситуацията и топката стигна до Кирилов, който от 8-8 метра я прати в мрежата за 3:2.