Спартак (Варна) обърна Локо (Русе) в дербито на кръга
Автор: Екип Varna24.bg 11:04 / 18.11.2018Коментари (0)3883
© ФК Спартак
Спартак 1918 (Варна) се наложи с 3:1 у дома над Локомотив (Русе) в среща от XIII-ия кръг на Трета лига - Североизточна група. Победа на "соколите“ обаче не дойде никак лесно.

Въпреки кадровите проблеми в своя състав, "железничарите“ съумяха да поведат с ранен гол. Мирослав Георгиев отправи плътен удар от около 25 метра в 7-ата минута. Топката рикошира в гредата и влетя неспасяемо в мрежата на домакините.

Със задружни усилия русенци удържаха преднината си до самия край на първото полувреме. След редица пропуски на водения от Енгибар Енгибаров отбор все се стигна до изравняване в 43-ата минута. При центриране пред вратата на Локо (Русе) Боян Илиев използва разбъркването в наказателното поле и вкара за 1:1

След почивката варненци стигнаха до пълен обрат в резултата. В 65-ата минута Валентин Веселинов вкара за 2:1 с техничен удар в ъгъла на вратата, пазена от Радосвет Христов. В 88-ата минута резервата Атанас Карачоров бе спънат в наказателното поле и Васко Боев оформи крайното 3:1 за Спартак (Варна) от последвалата дузпа.

"Получи се хубав мач. Опитахме да се противопоставим на "Спартак“ доколкото ни стигнаха силите. Към всичките ни кадрови проблеми и халфът Мерт Хасан остана от групата за мача поради травма. Наложи се да разчитам повече на нашите юноши за тази среща. Разбира се, трябва да призная, че варненци спечелиха заслужено. Клубът им има солидна организация и преследва високи цели. Разполагат и с много добър отбор“, коментира след последния съдийски сигнал старши треньорът на Локомотив (Русе) Ивайло Кирилов.