Сини абонати! Черно море пак наказа Левски на "Тича"!
Автор: Екип Varna24.bg 18:26 / 10.11.2018Коментари (0)6810
Отборът на Черно море записа нова победа срещу Левски на стадион “Тича" във Варна. “Моряците" записаха успех с 1:0 срещу “сините" в мач от 15-ия кръг от ППЛ. Единствения гол в мача вкара Жоржиньо през първото полувреме.

Черно море започна срещата с домакински натиск, но първата опасност в мача бе пред вратата на Благой Макенджиев. В 20-ата минута Кабрал намери Костов отдясно, нападателят на “сините" стреля от близо, но встрани от вратата. Само три минути по-късно Полачек сгреши при вкарването на топката в игра, тя бе пресечена от Витанов. Халфът на “моряците" намери на Жоржиньо, който от десетина метра реализира за 1:0. В 28-ата минута след много добра атака, топката попадна в Жоржиньо, който стреля много опасно, но на сантиметри вляво от вратата на Левски.

В 69-ата минута Кабрал получи втори жълт картон за симулация в наказателното поле и остави Левски с човек по-малко. В 71-вата минута влезлият на смяна Ради Василев стреля опасно, но встрани от вратата. В 78-ата минута Обертан свали топката към Тиам около точката на дузпата, където футболистът на Левски от лове стреля, но Макенджиев с блестящ рефлекс успя да избие.