Спортните новини: Днес (3) | Вчера (7)
Ради Василев избухна с нови два гола за Черно море
Автор: Екип Varna24.bg 19:54 / 13.04.2018Коментари (0)7690
© ПФК Черно море
Черно море записа победа с 2:0 при домакинството си на Витоша в мач от 29-ия плейофен кръг на Първа лига, втора осмица. И двата гола на стадион “Тича" във Варна реализира Радослав Василев. Нападателят на “моряците" се разписа в 19-ата и 32-ата минута.

Първият по-сериозна опасност пред вратата на Витоша бе пред Николай Минков в 14-ата минута. Минков успя да се пребори за една топка и отправи мощен удар но вратарят на гостите се справи със ситуацията. Само пет по-късно Георги Илиев технично стреля от пряк свободен удар, топката се удари в страничната греда и попадна в Радослав Василев, който не сгреши. В 32-ата минута отново тандема Георги Илиев бе в центъра на събитията. Капитанът на “моряците" центрира от фаул, а Радослав Василев реализира за 2:0.

През втората част двата отбора намалиха темпото, но по-активния и търсещ гол бе тима на варненци. Въпреки това “моряците" не успяха да реализират трети гол.

В следващия кръг Черно море гостува на Пирин (Благоевград). Мачът е във вторник от 17,30 часа.