Спортните новини: Днес (3) | Вчера (3)
Варненски кикбоксьор обявен за №1 в силен турнир в Сърбия
Автор: Екип Varna24.bg 15:46 / 04.12.2017Коментари (0)1643
©
Български боец бе обявен за №1 и спечели престижната купа за най-добър боец в стил К1 в международен шампионат по кикбокс при юношите. Неговото име е Али Юзеир. Той се състезава в най-атрактивния и тежък стил в кикбокса К1 в категория до 71кг. при юношите в старша възраст.

Balkan best fighters се проведе в сръбския град Ниш, като участие взеха общо 9 държави със 71 отбора и 540 състезатели. България взе участие с 20 състезатели изцяло в ринговите стилове лоу кик и К1.

Али Юзеир е възпитаник на варненския клуб по кикбокс и муай тай Вокил с председател и треньор Галин Димов. Въпреки огромната конкуренция боецът от Варна не се спря пред нищо, като по пътя си в полуфиналната среща помете действащия Европейски шампион при юношите в стил лоу кик Ерик Буза.

На финала размаза Петър Петрович от Сърбия и безапелационно спечели аплодисментите на цялата зала и заслужено бе награден с купата за най-добър боец в стил К1 при юношите.

Ето какво заяви националният селекционер Красимир Колев за цялостното представяне на България:

"Българският отбор се класира втори на Балкан бест файтърс в Ниш, Сърбия, като завоюва 10 златни, 4 сребърни и 4 бронзови отличия. Али Юзеир получи купа и парична премия за най-добър състезател при юношите в стил К1. Всички момчета се представиха на високо ниво и показаха отлична подготовка. Благодаря на всички състезатели, техните треньори и всички, които помогнаха на отбора да се докаже като един от най-добрите от 71 отбора и 540 участника"!