Спортните новини: Днес (0) | Вчера (2)
Черно море се върна в Топ 4 след втора поредна победа
Автор: Екип Varna24.bg 18:35 / 27.10.2017Коментари (0)2742
© ПФК Черно море
Черно море победи Витоша с 2:1 в мач от 14-ия кръг на Първа лига, който се игра на стадиона в Бистрица. Мариян Огнянов (33, 55) бе точен за варненци, а ветеранът Даниел Пеев (45+1) се разписа за домакините.

Това бе втори пореден успех за "моряците" в шампионата. С него отборът има актив от 21 точки и вече е на 4-о място във временното класиране.

Черно море откри резултата в 33-ата минута. Георги Илиев направи двойно подаване със Сукуна и центрира почти от аутлинията към малкия пеналт. Там Мариян Огнянов бе оставен непокрит и с плонж с глава разстреля вратаря Християн Василев за 0:1.

В добавеното време на първата част Витоша стигна щастливо до изравняване. Това стана след изпълнение на фаул на Даниел Пеев. Ветеранът направи опит за центриране от близо 30 метра, но нито един от футболистите не игра с топката и тя се оплете в долния ляв ъгъл на вратаря Емил Михайлов за 1:1.

В 55-ата минута варненци отново излязоха напред в резултата. Бърз пробив на Атанас Зехиров по десния фланг завърши с центриране пред вратата на домакините. Там сукуна хитро пропусна топката и Мариян Огнянов я засече с крак в мрежата - 1:2.