Страхотно! Черно море лидер в Първа лига след разгром над Верея
Автор: Екип Varna24.bg 21:02 / 21.07.2017Коментари (0)2082
© ПФК Черно море
Черно море изигра страхотен мач и разгроми Верея с 4:0 като гост в двубой от втория кръг на Първа лига. Срещата се игра на стадион "Трейс Арена" в Стара Загора.

Точни за варненци бяха Ондрей Сукуп (4), Мариян Огнянов (28, 77) и Цветелин Чунчуков (82).

Това беше втори пореден успех за възпитаниците на Георги Иванов - Гонзо от началото на сезона. Така "моряците" изскочиха на първо място във временното класиране с пълен актив от 6 точки и 5:0 голова разлика.

Още в 4-ата минута Георги Божилов се пребори за топката, подаде към Мариян Огнянов, който намери добре Сукуп в предни позиции. Защитникът с отличен прехвърлящ удар откри резултата в полза на Черно море - 0:1.

В 13-ата минута Цветелин Чунчуков се озова на голова позиция, след като Георги Божилов центрира отляво. Централният нападател на Черно море остана непокрит, но се размина с топката.

В 29-ата минута Мариян Огнянов с глава покачи на 0:2 за Черно море след перфектно центриране на Ондрей Сукуп и зарадва 20-ината верни привърженици на "моряците", които пътуваха до Стара Загора, за да подкрепят своите.

В 77-ата минута Мариян Огнянов отбеляза своя втори гол в мача и трети в сметката на Черно море. Цветелин Чунчуков задържа между двама и намери Атанас Зехиров, той отклони към Мариян Огнянов, който от втория опит прати топката в мрежата.

В 82-ата минута Цветелин Чунчуков покачи на 0:4 в полза на Черно море. Нападателят овладя далечно подаване на Цветков в предни позиции, преодоля бранител и с прецизен удар вкара първия си гол с екипа на "моряците".

Черно море игра в състав:

33. Емил Михайлов, 6. Александър Цветков, 9. Цветелин Чунчуков (84- 29. Марек Кузма), 14. Георги Божилов (69- 5. Стефан Станчев), 17. Мартин Костадинов, 18. Атанас Зехиров (78- 13. Иван Коконов), 21. Георги Илиев - капитан, 22. Мариян Огнянов, 23. Илиас Хасани, 66. Орлин Старокин, 73. Ондрей Сукуп.