Спортните новини: Днес (0) | Вчера (3)
Националките на България излъгаха Македония с 2:1 край морето
Автор: Екип Varna24.bg 12:39 / 18.05.2017Коментари (0)1422
©
Националният отбор на България по футбол за девойки до 17 години победи Македония с 2:1 в първия си мач от приятелският турнир за развитие на УЕФА, който се провежда до 20 май в курортен комплекс "Албена".

В другият мач Словакия победи Румъния със същия резултат.

В своята среща България имаше надмощие в първите минути и през по-голямата част от първото полувреме. Българските крила тормозеха непрестанно защитата на Македония, но неточности в завършващата фаза лишаваха младите "лъвици" от гол.

В 12-ата минута Александра Янева, след отличен рейд, намери непокритата Недред Заструг, която от границата на вратарското поле не остави шанс за вратарката на Македония след плътен удар.

След гола момичетата на Троян Радулов продължиха да атакуват своите опонентки, но заради много пропуски на Янева, Найденова и Кефалова до ново попадение не се стигна.

Обстановката не се промени и в началото на втората част - българките владееха инициативата и атакуваха, докато противникът им се отбраняваше. Логичното се случи и след непряк свободен удар от границата на вратарското поле Найденова и капитанът Яница Иванова комбинираха добре и последната намери за втори път мрежата зад вратарката на Македония.

Вторият гол определено успокои българките, които чувствително намалиха темпото и отстъпиха инициативата на македонките, за което допринесоха и множеството смени извършени от нашия старши треньор. Въпреки, че владееха по - продължително топката, момичетата от западната ни съседка не намираха път към вратата на Димова, а контраатаките на България водеха до нови пропуски.

В 56' Македония върна едно попадение чрез Сара Велкова. До края на срещата България изпусна няколко добри положения, но и не остави противника да застраши вратата и се поздрави с победа.