Спортните новини: Днес (0) | Вчера (3)
Слаба игра и пореден срив за Морето
19:17 / 17.05.2017 Източник: sport.varna24.bg Отпечатай Изпрати
© ПФК Черно море
Черно море загуби от Дунав с 1:2 в мач от седмия плейофен кръг на Първата шестица, който се игра на стадиона в Каварна. Мирослав Будинов (18) и Бранимир Костадинов (59) вкараха за гостите, а Михаил Венков (55) бе точен за варненци.

По този начин "моряците" останаха с актив от 46 точки, докато "драконите" вече са с 49. Поражението бе четвърто поред за възпитаниците на Георги Иванов - Гонзо. В същото време Дунав сложи край на серията си от 4 поредни двубоя без победа.

В 18-ата минута Дунав откри резултата. Васил Шопов изведе Самир Аясс отдясно в наказателното поле. Последва пас с едно докосване към Мирослав Будинов, който засече с крак на празна врата за 0:1.

Само минута след това Черно море получи възможност да изравни. Иван Коконов нахлу в наказтелното поле, стреля, но вратарят Антонов изби топката, а след това Хубчев изчисти.

В 39-ата минута Мирослав Будинов нахлу отдясно, подаде към идващия на скорост Диян Димов, който шутира, но над гредата.

Черно море се върна в мача в 55-ата минута. Ондрей Сукуп центрира в наказателното поле, където се намеси Джалилов. Топката обаче отиде право в Михаил Венков, който я посрещна от воле с левия крак и изненада вратаря Станислав Антонов за 1:1.

Радостта на варненци обаче бе кратка, тъй като само 4 минути по-късно Дунав отново поведе в резултата. Васил Шопов проби по дясното крило и центрира към малкия пеналт. Там притичалият Бранимир Костадинов протегна крак и прати топката в десния ъгъл на вратата на "моряците" за 1:2.

Четвърт час преди края Черно море можеше да изравни след впечатляваща задна ножица на Йосков. Ударът обаче мина малко над напречната греда.