България с тежка загуба от Кипър
Автор: Екип Varna24.bg 09:16 / 04.05.2017Коментари (0)3084
© БФС
Юношеският национален отбор до 15 години отстъпи на Кипър U15 с 1:4 в първата от двете контроли между тимовете, която се игра на Националната футболна база в Бояна.

Пред повече от 100 зрители двата отбора си размениха по едно полувреме, като през първата част националите стояха по-добре на терена.

В началните минути стражът Никола Виденов трябваше да се намесва при ударите на Харалампос и Андреу. В 12-та минута нашите момчета отговориха с удар на Кристиян Атанасов, но вратарят на гостите Киряку отрази неговия шут.

Четити минути по-късно възпитаниците на Марчо Дафчев откриха резултата. Аспарух Славов се разписа със страхотен удар по диагонала от 20 метра в горния ляв ъгъл на кипърската врата.

До края на полувремето младите "лъвове" можеха да увеличат преднината си, но ударите на Атанасов и Казаков не намериха целта.

През втората част гостите взеха инициативата и стигнаха до обрат. Николас Неоклеус реализира две попадения в 41-ата и 43-та минути, а в 46-та минута Христос Венизелос с шут от десетина метра направи 1:3.

Аспарух Славов можеше да намали изоставането на българите малко след това, но ударът му бе неточен.

В 71-та минута Константинос Георгалидес бе изведен сам срещу вратаря и оформи крайното 1:4.

Следващата контрола ще се проведе на 5 май, от 16:00 часа отново в Дома на футбола.