Черно море със сребърни медали в турнира за Купата на БФС
Автор: Екип Varna24.bg 12:19 / 13.04.2017Коментари (0)1355
© ПФК Черно море
Юношите старша възраст на "Черно море" загубиха финала в турнира за Купата на БФС, който се игра на стадион "Трейс Арена" в Стара Загора. В решителния мач "моряците" бяха надиграни от "Лудогорец" с 1:3.

Двубоят започна устремно за варненци. Още в третата минута роденият през 2001 г. Мартин Минчев изскочи сам срещу вратаря на "Лудогорец" Иван Атанасов, но би в тялото му.

Малко след това се стигна до ъглов удар, при който топката стигна до Георги Топалов, който с глава я засече в мрежата за 1:0 за "Черно море".

След гола инициативата премина при "орлите", но момчетата на Тодор Каменов добре се защитаваха и контраатакуваха опасно.В 11-ата минута Лъчезар Йорданов направи пропуск при удар от малък ъгъл.

В 13-ата минута защитата на варненци допусна първата си грешка, която бе наказана от Доминик Янков. Той получи отличен пас от Андриян Димитров и се разписа във вратата, пазена от Иван Дюлгеров.

В следващите минути играта е равностойна. Почивката дойде при 1:1. Малко преди това Цветослав Петров отправи опасен удар, отразен от Дюлгеров.

В началото на второто полувреме "Лудогорец" стигна до пълен обрат. В 52-рата минута Тони Иванов бе съборен в наказателното поле на "моряците". Дузпа бе реализирана от Цветослав Петров.

Малко по-късно варненци имаха претенции за дузпа срещу влезлия като смяна Влад Михайлов, но съдията Георги Давидов прецени, че нарушение няма и дори вдигна жълт картон за симулация.

В последните минути на двубоя футболистите на "Черно море" се хвърлиха вабанк напред, но получиха кинжален удар. Тони Иванов вкара трети гол и предреши изхода на двубоя - 1:3.