Крайно неприятно! Черно море загуби във Варна с кош със сирената
Автор: Екип Varna24.bg 19:52 / 18.03.2017Коментари (1)1564
© Varna24.bg
Баскетболистите на Академик Бултекс 99 Пловдив спечелиха много трудно гостуването си на Черно море Тича във Варна. Пловдивчани шокираха домакините с тройка на Шакир Смит със сирената за крайното 80:77.

За домакините срещата започнаха Филип Дедиер, Деян Карамфилов, Ангел Нацкин, Мърджан Мъркович и Станислав Цонков.

Стартова петица за гостите бе Оскар Белфийлд, Шакир Смит, Станислав Ваклинов, Васил Александров и Джордан Семпъл.

През първата част играта бе интересна и равностойна. Черно море Тича поведе с 6 точки при 9:3, но веднага допусна гостите да изравнят резултата. Домакините отново поведоха с 5 точки при 14:9 и пак допуснаха пловдивчани да изравнят.

Последваха още две равенства, а Черно море Тича спечели първата част с 20:18. Важно е да отбележим, че тимът на Академик Бултекс 99 успя да вкара четири тройки през първата четвърт. През втория период варненци показаха отлична игра и започнаха да трупат преднина, която достигна до 12 точки при 40:28 около две минути преди почивката.

Тимът на Спас Натов поддържаше преднината си и на полувремето резултатът бе 42:34 за домакините.
Играта и на двата отбора през третата част бе на приливи и отливи. След силни първи три минути гостите напарвиха серия 7-2 и успяха да намалят изоставането си до 3 точки.

След това последваха силни минути за домакините, които поведоха с 9 точки при 52:43. В заключителните две минути отново гостите показаха по-добра игра и 12 секунди преди края успяха да поведат при резултат 58:56, а при последвалата атака "моряците" не успяха да реализират и при този резултат завърши третата част.

Заключителните десет минути бяха изключително оспорвани. След като домакините изравниха при 61:61, последваха нови 5 равенства, последното при 77:77, за да се стигне до стрелбата на Шакир Смит със сирената за край на последната част и реализираната от него тройка донесе успеха на гостите с 80:77.

За победителите Джордан Семпъл вкара 21 точки и 9 борби. Шакир Смит, който донесе победата на своя тим се отчете с 19 точки. С 14 и 5 аисистенции приключи Оскар Белфийлд. С по 10 точки се разписаха Васил Александров и Васил Михаилов.

За домакините най-полезен бе Никола Джурич, който реализира 19 точки и взе 9 борби. Капитанът Станислав Цонков се отчете със 16 точки и 7 борби. 15 плюс 7 борби записа Ангел Нацкин, а с 11 точки и същия брой борби завърши Филип Дедиер.

Домакините вкараха 5 тройки от 18 опита, докато гостите реализираха 10 от 24 опита.

Следващата седмица Академик Бултекс 99 ще гостува на Левски, а варненци ще пътуват за Ботевград.