Драма с фатален край за Черно море Тича
Автор: Екип Varna24.bg 11:10 / 06.03.2017Коментари (0)1047
© НБЛ
С много пот и усилия Рилски спортист успя да грабне победата над Черно море Тича при финалното 97-94 пред родна публика в "Арена Сакомов" . Така самоковци записаха своята единадесета победата в НБЛ Виваком при общо 7 загуби до момента.

Черно море Тича пък имат само 5 победи и 13 загуби, което ги нарежда на седма позиция във временното класиране.

Срещата започна изцяло под контрола на варненци, които много бързо натрупата преднина, а домакините нямаха адекватен отговор. Така Черно море Тича успя да вземе първата част при резултат 25-14.

През втората четвърт положението на терена не се промени особено, а докато самоковци търсеха изход от създалата се ситуация, "моряците" продължиха да трупат точки на сметката си и на полувремето се оттеглиха с 12 точки аванс при 44-32.

След завръщането си на терена играчите на Людмил Хаджисотиров показаха по-доброто свое лице както в нападение, така и в защита и това естествено се отрази и на резултата. Домакините успяха да поведат за първи път в срещата при 63-62. Варненци обаче нямаха намерение да се предават и така в края на редовното време резултатът бе равен при 80-80 в мачът отиде в продължение.

Поради натрупани пет лични нарушения основни играчи и от двата отбора трябваше да догледат срещата от пейката. За Рилски спортист това бяха Йордан Бозов и Златин Георгиев, а за гостите Деян Карамфилов и Никола Джурич.

В допълнителните пет минути класата на самоковци си пролича, въпреки силната мотивация на Черно море Тича за победа. Така срещата приключи при финалното 97-94 в полза на домакините.

Двата отбора си размениха по 48 точки в подкошието. При борбата в нападение Рилски спортист реализира 24 точки срещу само 7 за гостите от Варна. 10 плюс имаше Рилецо от резервните състезатели за 38-28.

Еван Бруинсма бе над всички за победителите с дабъл-дабъл от 30 точки и 16 борби. След него много добре се включи Ди Джей Шелтън с 13 точки и 9 борби, а Дарин Иванов приключи с 11 точки и 6 асистенции.

За Черно море Тича най-полезен бе капитанът Станислав Цонков, който наниза 40 точки. Никола Джурич се разписа с дабъл-дабъл от 16 точки и 13 борби, а Ангел Нацкин добави 15 точки.

В следващия XXI кръг на НБЛ Виваком Рилски спортист гостува на Левски, а Черно море Тича приема у дома Лукойл Академик.