Спортните новини: Днес (0) | Вчера (2)
Автор: Екип Varna24.bg 11:33 / 26.02.2017Коментари (0)1775
©
Ботев разгроми с 4:0 Черно море в мач от първия пролетен кръг на Елитната юношеска група до 17 години. Двубоят се игра на естествен терен №1 в Коматево, а жълто-черните се представиха на много високо ниво и заслужено се поздравиха с убедителния успех.

Преди началото на сблъсъка варненци заемаха третата позиция само на четири точки от върха, докато "канарчетата" бяха шести. Любопитен факт е, че срещата от първия полусезон завърши със същия резултат, но в полза на "моряците".

Участие в двубоя не взе звездата на Ботев Кристиан Добрев, който все още не е възстановен от травмата, получена в националния отбор.

В 13-ата минута Мартин Минчев падна в наказателното поле на Ботев и гостите имаха претенции за дузпа, но те не бяха уважени.

Всички попадения в мача паднаха през второто полувреме. Само 5 минути след почивката резултатът бе открит, след като "канарчетата" изпълниха перфектно заучен корнер, а Димитър Аврамов с глава прати топката във вратата за 1:0.

В 50-ата минута авансът на "канарчетата" бе удвоен. Иван Василев се отскубна от защитата на Черно море и пусна към Димитър Тонев, който с удар от 10 метра простреля вратаря за 2:0.

Секунди по-късно гостите можеха да върнат едно попадение, но удар на Мартин Минчев бе блокиран от вратаря.

В 63-ата минута защитата на "моряците" рухна за трети път, а автор на гола отново бе Димитър Тонев. Иван Василев пробва удар от границата на наказателното поле, вратарят се намеси неубедително и Тонев от близка дистанция покачи на 3:0.

В 74-ата минута роденият във Варна Даниел Иванов се разходи между защитата на съгражданите си и бе съборен в наказателното поле, а главният съдия посочи бялата точка. С изпълнението се нагърби именно Иванов, който с удар в обратния ъгъл оформи крайното 4:0.

Вижте репортаж от двубоя в прикаченото видео!