Спортните новини: Днес (0) | Вчера (2)
Черно море Тича нямаше сили да се противопостави на Лукойл Академик
Автор: Екип Varna24.bg 12:50 / 30.12.2016Коментари (0)1522
© НБЛ
Шампионите от Лукойл Академик спечелиха девета победа в Националната баскетболна лига. Баскетболистите на треньора Тони Дечев надделяха над Черно море Тича с 86-75 във Варна.

С този успех "студентите" затвърдиха първото си място във временното класиране с 9 победи и 2 поражения.

За домакините срещата започнаха Станислав Цонков, Филип Дедийер, Деян Карамфилов, Мърджан Мъркович и Венелин Христов.

Стартовата петица на шампионите бе Стив Зак, Денис Агре, Максим Корниенко, Дани Гибсън и Христо Захариев.

Двата тима показаха добра игра през първата част. В началото срещата бе равностойна, като нито Черно море Тича, нито Лукойл Академик успяваха да натрупат преднина от повече от три точки. В заключителните секунди на първата част домакините показа отлична защита, вкараха четири точки и я спечелиха с 19-15.

Варненци показаха отлична игра в началото на втората четвърт и набързо успяха да поведат с 9 точки при 26-17. След няколко грешки на играчите на Черно море Тича и две тройки в края на частта Лукойл Академик успя не само да стопи пасива си, но и водеше на полувремето при 38-35.

В началото на третата част резултатът бе изравняван 4 пъти, след което заради неуспешни атаки на домакините шампионите успяха да поведат с 10 точки при 59-49. Преди последната част преднината на Лукойл Академик беше 9 точки - 62-53.

През последната част играчите на Черно море Тича се опитаха да стопят пасива си, но не успяха да стигнат до обрат и отстъпиха със 75-86.

Тимът на Тони Дечев записа 26 точки от грешки на противника срещу 17 за Черно море Тича. В подкошието също шампионите показаха превъзходството си като имаха 10 точки повече за 42-32. При борбата в нападение Лукойл Академик имаше 15 точки, а варненци с 3 по-малко. Същата бе ситуацията и при бързата атака.

Резервните играчи на Тони Дечев се отчетоха с общо 40 точки, а тези на Спас Натов само с 21.

За победителите най-резултатен бе Максим Корниенко, който завърши с дабъл-дабъл от 18 точки и 11 борби. С по 12 се разписаха Дани Гибсън и Филип Виденов.

За Черно море Тича над всички бе Станислав Цонков с 20 точки, 7 борби и 3 асистенции. Филип Дедиевр записа на сметката си 17 точки и 9 борби, а Никола Джурич добави 14 точки.

В следващия кръг на 7-и януари Лукойл Академик приема Левски, а Черно море Тича ще гостува на Академик Бултекс 99.