НачалоФутболБаскетболВолейболДругиДЮШФутзалИнтервюГалерииЛичностиСтатистики
Спортните новини: Днес (1) | Вчера (3)
Варна аплодира новите златни момичета на България
13:33 / 05.12.2016 Източник: sport.varna24.bg Отпечатай Изпрати
Моника Димитрова (50 кг) , Валерия Лозанова (55 кг) и Любомира Николова (60 кг) са новите златни момичета на България. Те спечелиха три златни медала на Петото открито световно първенство по карате киокушин за юноши и девойки - Кумите, във възрастовата група 16-17-годишни.

Първенството, което бе организирано от Българската карате киокушин федерация, се проведе на 3 и 4 декември във Варна и в него участваха близо 700 състезатели от 33 държави.

Моника и Валерия се изправиха срещу рускини за първото място, а Любомира успя да победи момиче от Казахстан и спечели златото. Успехът на трите ни момичета вдигна на крак цялата публика в зала "Конгресна" на Двореца на културата и спорта.

От 16-17-годишните Сара Иванова (65 кг) спечели сребърен, а Иван Попов (+65 кг) стана втори сред младежите в категория 14-15 години .

Бронзовите ни медалисти в категория 16-17 години са Стоян Илчев (65 кг), Кристиян Станков (75 кг). От 14-15 годишните ни състезатели Мария Чепилова (+ 60 кг), Васил Димитров (+65 кг) и Никола Кючуков (+65 кг) спечелиха бронз, а Жасмина Янчева (50 кг) се класира на трето място в категория 12-13 години.

Голям Григор Димитров прегази и Гаске! Вече е на осминафинал в Мелбърн!