Спортните новини: Днес (0) | Вчера (0)
"Моряците" нямат спиране, удариха и Нефтохимик
Автор: Екип Varna24.bg 22:25 / 30.10.2016Коментари (1)1411
Черно море продължи успешната си серия в първенството, след като удари Нефтохимик с 3:1 в мач от 12-ия кръг на Първа лига, предаде репортер на Varna24.bg. Двубоят се игра на градския стадион в Каварна.

Головете за "моряците" отбелязаха Георги Илиев в 24-ата, Уго Родригеш Секо в 38-ата и Пламен Николов в 61-ата минута. Почетното попадение за Нафтата реализира Иван Вълчанов в 78-ата минута.

Бургазлии започнаха активно срещата и можеха да открият още в първата минута, но далечният шут на Мариян Огнянов изпрати топката над вратата. В 13-ата минута Маламов центрира остро в наказателното поле на домакините, но там нямаше кой да засече.

Три минути по-късно Черно море създаде първата по-сериозна опасност пред вратата на Стоян Колев. Марек Кузма изведе Уго Секо в наказателното поле, той центрира идеално във вратарското поле, където обаче Коконов не направи усилие да се хвърли на шпагат и да играе с топката.

При следващата си атака обаче футболистите на Гонзо не сбъркаха. В 24-ата минута Георги Илиев изпълни брилянтно пряк свободен удар и от 22 метра простреля стража на "шейховете".

В 38-ата минута нападателят записа и майсторска асистенция към Уго Секо, който профуча покрай защитата на бургазлии и се разписа на празна врата.

След почивката гостите от Бургас излязоха по-мобилизирани и още в първите минути на втората част тръгнаха да атакуват вратата на Черно море. В 49-ата минута Мариян Огнянов изведе Венци Христов отдясно в наказателното поле, нападателят стреля опасно по диагонала, но се оказа, че има отсъдена засада.

Четири минути по-късно Станислав Маламов центрира към близката греда, където Христов опита техничен изстрел с крак, но топката прелетя покрай целта.

В 61-ата минута "моряците" направиха успеха си класически. След страхотно центриране на Коконов Николов засече с глава за 3:0. Осем минути по-късно тимът на Гонзо можеше да накаже бургазлии за четвърти път след като Георги Илиев отправи страховит шут от дистанция на Георги Илиев. Стоян Колев обаче отби, а топката срещна тялото на Кузма и излезе в аут.

Почетното попадение за Нефтохимик падна в 78-ата минута, когато резервата Иван Вълчанов намали с убийствено воле.

ЧЕРНО МОРЕ: 31.Пжемисъл Коварж, 73.Ондрей Сукуп, 22.Пламен Николов, 5.Стефан Станчев, 4.Михаил Венков, 84.Тодор Паланков (69 - 8.Ян Малик), 3.Даниел Георгиев, 21.Георги Илиев, 7.Уго Секо , 17.Иван Коконов (76 - 73.Владислав Романов), 29.Марек Кузма (85 - 98.Валентин Йосков)

НЕФТОХИМИК: 12.Стоян Колев, 26.Виктор Хомей, 2.Костадин Велков (55 - 6.Марко Ранджелович), 25.Ангел Грънчов, 3.Иво Малинов, 22.Емануил Манев (63 - 7.Иван Вълчанов ), 13.Йордан Йорданов, 21.Мариян Огнянов, 89.Станислав Маламов (78 - 32.Любомир Божинов), 8.Николай Дюлгеров, 91.Венцислав Христов