Отличен старт за играч на Черно море и България U17
Автор: Екип Varna24.bg 17:12 / 28.09.2016Коментари (0)3056
© БФС
Юношеският национален отбор на България до 17 г. започна по отличен начин участието си в Първия квалификационен кръг за ЕВРО 2017. Възпитаниците на Александър Георгиев победиха Грузия с 1:0 в първия си двубой от група 8, който се игра на стадион "Кемпелеен Урхейлукескус" в Кемпеле, Финландия.

Цял мач за нашите игра младата звезда на Черно море Лъчезар Йорданов.

Националите стояха по-добре на терена, като можеха да открият резултата в 20-та минута. След центриране от ъглов удар, топката попадна в Гаврилов, който стреля, но стражът Булискерия спаси.

13 минути по-късно Джошкун Михайлов пробва да реализира, но не намери целта.

Така се стигна до 34-та минута, когато Михайлов бе повален в наказателното поле и реферът Димитриос Масиас отсъди дузпа. Капитанът Илия Груев застана зад топката и бе безгрешен за 1:0.

През втората част грузинците създадоха няколко ситуации, но стражът на България Христо Лалев демонстрира качествата си, като отрази ударите на Иваниядзе, Бабунадзе и Гулиашвили.

В 74-та минута Джошкун Михайлов можеше да удвои преднината на България, но ударът му срещна гредата и така срещата завърши при 1:0 в полза на "лъвовете".

Следващият двубой на България е срещу Швеция на 30 септември, петък, от 14:00 часа на стадион "Раахен Урхейлупуисту" в Раахе.

Голмайстори: 1:0 Илия Груев (35`, дузпа)

Жълти картони: Гелашвили (Грузия); Гаврилов (България)

България U17: 1. Христо Лалев, 4. Ангел Каракашев, 5. Тихомир Димитров, 15. Валентин Иванов, 2. Иво Димитров, 8. Стефан Гаврилов (Методи Стефанов, 73`), 6. Илия Груев - к., 10. Лъчезар Йорданов, 11. Ияд Хамуд (Мартин Михайлов, 80+2), 7. Митко Митков (Преслав Боруков, 79`), 9. Джошкун Михайлов

Селекционер: Александър Георгиев