Спортните новини: Днес (3) | Вчера (3)
Видяхте ли най-красивия гол на Евро 2016?
Автор: Екип Varna24.bg 18:53 / 25.06.2016Коментари (0)927
© UEFA
Полша е първият четвъртфиналист на Европейското първенство по футбол. Това стана факт след изключителна драма и изпълнение на дузпи на стадион "Жофроа Гишар" в Сент Етиен.

Дружина Полска победи Швейцария с 5:4, след като в редовното време и продълженията резултатът бе 1:1.

Якуб Блажчиковски откри за поляците в 39-ата минута след хитро пропускане на топката на Аркадиуш Милик.

В 82-ата минута Джердан Шакири вкара извънземен гол за 1:1. Нисичкият халф засече топката с атрактивна задна ножица от границата на наказателното поле, като това определено беше най-красивото попадение на Евро 2016 досега.

При дузпите новото попълнение на Арсенал Гранит Джака прати топката в аут, докато поляците вкараха при всичките 5 опита.

Така Полша за първи път в своята история е на четвъртфинал на Европейско първенство. Следващият съперник на Роберт Левандовски и компания ще бъде победителят от двубоя между Хърватия и Португалия късно тази вечер.