Спортните новини: Днес (0) | Вчера (0)
Черно море излъга Берое с 1:0 на тежкия и наводнен терен на "Тича"
Автор: Екип Varna24.bg 17:20 / 06.05.2016Коментари (0)1278
© ПФК Берое
Черно море победи Берое с 1:0 в мач от 32-ия кръг на "А" група, който се игра на изключително тежкия и наводнен терен на стадион "Тича". Попадението за "моряците" бе дело на капитана Георги Илиев в 21-ата минута.

По този начин възпитаниците на треньора Никола Спасов изскочиха на 5-о място във временното класиране с актив от 35 точки.

Първите опасни положения в мача обаче бяха пред вратата на варненци.

Още в 5-ата минута Спас Делев подаде към Исмаил Иса, който бе изведен на чудесна позиция и стреля, но от крака на Кулибали топката излезе в корнер.

В 11-ата минута Спас Делев бе повален от вратаря Георги Китанов в наказателното поле на Черно море, но съдията Стефан Павлов не посочи бялата точка.

Десет минути по-късно "моряците" откриха резултата при първото си сериозно положение, което създадоха. След продължително разбъркване Стенио отправи шут от границата на пеналта, топката се отклони от Курьор и попадна в Георги Илиев, който с левия крак от 5-6 метра простреля Макенджиев за 1:0.

В 31-ата минута голмайсторът Георги Илиев пусна отличен извеждащ пас към Владислав Романов, който стреля от въздуха, но Макенджиев успя да спаси.

В 53-ата минута футболистите на Берое поискаха дузпа и дълго време се разправяха със съдията. Кулибали и Спас Делев тичаха рамо до рамо, след което и двамата паднаха на земята. Съдията Стефан Павлов отсъди фаул в нападение на Делев, което предизвика гнева на старозагорци и Делев и Том получиха жълти картони.

Десет минути преди края на мача Спас Делев центрира в наказателното поле на Черно море, където Георги Андонов засече с глава, но в аут.