Спортните новини: Днес (0) | Вчера (0)
Черно море не би и Монтана, Жоро Илиев порти дузпа
Автор: Екип Varna24.bg 15:57 / 06.03.2016Коментари (0)954
Отборът на Черно море продължава негативната си серия в "А" група. Възпитаниците на Никола Спасов завършиха наравно 1:1 у дома срещу борещия се със зъби и нокти тим на Монтана. Така варненци продължават да са без успех в родното ни първенство от ноември месец миналата година, когато се наложиха с 3:1 като гост на Локомотив Пловдив.

"Моряците" се настаниха в половината на гостуващия отбор още в самото начало и бяха близо до откриването на резултата в 8-ата минута, но Курьор не успя да реализира сам срещи Христо Иванов.

Десет по-късно Иван Коконов вкара във вратата на варненци, но голът му бе отменен от страничния съдия заради засада.

В 22-ата минута Матиа Курьор отново бе отчаян от Христо Иванов, след като стража парира негов удар от вратарското поле.

В ответната атака пък Атанас Илиев бе на косъм да изведе своя тим напред, но Китанов внимава и изби в корнер.

В 30-ата минута Иван Стоянов се отчете с невероятен пропуск! Бившият национал получи топката в наказателното поле след подаване на Атанас Илиев и беше непокрит, но ударът му мина прекалено високо над вратата.

Добрата игра на гостите се материализира пет минути след почивката, когато Стоянов центрира от корнер на първата греда, където Асен Георгиев я засече с глава в обратния ъгъл - 1:0 за Монтана.

Радостта на футболистите на Емил Велев не бе дълга, тъй като в 54-ата минута Черно море изравни. Това стори Стенио, реализирал с глава след центриране на Георги Илиев от ъглов удар.

След изравнителния гол "моряците" натиснаха своя противник и бяха близо до спечелването на 3 точки, но Георги Илиев не успя да реализира от дузпа.

В добавеното време пък Здравко Лазаров можеше да донете победата на Монтана, но прехвърлящия му удар мина на сантиметри встрани от вратата на Китанов.

Така двата тима си разделиха точките на "Тича". Със спечелената точка Монтана вече има актив от 16 пункта, толкова има и Пирин, но по добрата голова разлика остават "орлетата" над чертата. Черно море запазва 5-ото си място с 26 точки.