Спортните новини: Днес (0) | Вчера (0)
Черно море диша във врата на Левски след победа над Славия
Автор: Екип Varna24.bg 16:24 / 27.02.2015Коментари (0)1501
В България продължава лютата битка за място в първата шестица. В двубой от 20-ия кръг на "А" група Черно море се наложи с 2:0 над Славия на стадион "Тича" във Варна. Така варненци се изравниха по точки с шестия Левски, но "сините" са с мач по-малко.

"Моряците" поведоха с гол на Петър Златинов от дузпа минута преди края на първата част. Халфът се разписа след нарушение срещу Матиа Курьор от Цветомир Панов, а на послединя му бе показан директен червен картон от рефера Ивайло Стоянов.

Този картон улесни задачата на варненци след почивката и 20 минути преди края те решиха изхода от срещата с нов гол във вратата на столичани. Бакари и Себастиан Ернандес направиха двойно подаване, след което последният излезе сам срещу Георги Петков и вкара за крайното 2:0. Това бе и първо попадение на колумбиеца с екипа на "моряците".

В следващия кръг Черно море гостува на Локомотив София. Преди това обаче възпитаниците на Никола Спасов ще гостуват през седмицата на Локо ГО в среща-реванш за Купата на България. Варненци имат гол аванс след победа в първия мач с 1:0.