Спортните новини: Днес (0) | Вчера (0)
Черно море тръгна със загуба
Автор: Екип Varna24.bg 15:40 / 21.02.2014Коментари (0)1615
© Bulphoto
Черно море тръгна със загуба от Пирин (Гоце Делчев) с 0:1 в среща от 24-ия кръг на "А" група. С този двубой стартира пролетния дял на шампионата. Единственото попадение в мача реализира Сашо Александров. Бранителят на "моряците" си заби нелеп автогол в 69-ата минута.

Двубоят в Гоце Делчев започна равностойно, а чистите положение пред двете врати липсваха.

Кирил Котев бе най-близо до откриването на резултата през първата част. Капитанът на Черно море засече с глава центриране от корнер, но топката мина на сантиметри над напречната греда.

През втората част неврокопчани" се настаниха по-трайно в половината на гостите от Варна, като поглеждаха по смело към вратата на Георги Китанов.

Натиска от страна на домакините си оказа влияние и в 69-ата минута успяха да открият резултата. Любомир Витанов напредна от дясно по атаката на Пирин ГД, центрира към намиращия се в наказателното поле Васил Панайотов, който се хвърли самоотвержено, но не можа да играе с топката. Вместо него в опита си да изчисти Александър Александров вкара топката в собствената си врата.

Бакари можеше да донесе точката на Черно море в края на мача, но изстрелът му мина на сантиметри от левия страничен стълб на вратата на Абди Абдиков.

С успеха Пирин вече има 12 точки. Черно море е 6-и с 40 пункта.