Спортните новини: Днес (3) | Вчера (7)
Черно море продължи "синия" кошмар на "Герена"
Автор: Екип Varna24.bg 22:06 / 25.08.2013Коментари (0)1521
© levski.bg
Отборът на Черно море успя да измъкне точка от "Герена" въпреки, че игра цяло второ полувреме с човек по-малко след червен картон на Стефан Станчев. С мъжка игра и себераздаване възпитаниците на Георги Иванов-Гонзо се добраха до равенство 1:1 срещу тима на Левски.

Най-чистото положение през първата част се откри в 42-ата минута, когато Китанов спаси удар на Кевин Брю, а след това Велев центрира остро, но Стефан Станчев изби преди Родригес да засече.

Втората част започна с дузпа и червен картон за Левски. Стефан Станчев фаулира Цветан Генков във вратарското поле, а това не остана забелязано от рефера Николай Йорданов, който посочи бялата точка и даде червен картон за бившия юноша на Левски. Родригес застана зад топката и хладнокръвно вкара четвъртия си гол от началото на сезона.

Левски не можа да устиска повече от две минути и допусна изравняване. Точен за варненци бе бившия играч на "сините" Симеон Райков, който с много красив удар от фаул прати коженото кълбо във вратата на Пламен Илиев.

Дори и с човек по-малко "моряците" показаха малко по-добър футбол от колкото през първата част. В 80-ата минута Райков се измъкна от защитата на домакините и точно преди да нанесе удар към Пламен Илиев, Алекс Перес се намеси решително.

Левски пропусна своя шанс 66-ата минута, когато Родригес центрира успоредно на голлинията, Цветан Генков не успя да засече непокрит, а Еденилсон изчисти преди да стигне топката до Йорданов.

ЛЕВСКИ - ЧЕРНО МОРЕ 1:1
1:0 Родригес-д
1:1 Райков

ЛЕВСКИ: 23. Пл. Илиев, 4. Ангелов-к, 5. Перес, 25. Димов, 6. Старокин (Милиев), 77. Велев, 45. Гаджев, 75. Бру, 10. Вутов (Йорданов), 11. Родригес, 8. Генков;

ЧЕРНО МОРЕ: 33. Китанов, 5. Станчев, 6. Котев, 4. Венков, 15. А. Александров-к, 3. Георгиев (С.Александров), 8. Еденилсон, 7. Расим (Г.Илиев), 14. Божилов, 9. Бакари (Атанасов), 11. Райков;