Спортните новини: Днес (4) | Вчера (6)
Обърнахме Кипър с два гола шедьоври, България с 9 точки от 9 възможни
23:47 / 13.10.2018 Източник: sport.varna24.bg Отпечатай Изпрати
©
България продължи чудесното си представяне в новия турнир на УЕФА - Лига на нациите. Нашите постигнаха трета победа от 3 мача, след като обърнаха Кипър с 2:1 пред 10 000 зрители на националния стадион "Васил Левски". Кирил Десподов (59) и Тодор Неделев (68) бяха точни за нашия тим.

Гостите първи стигнаха до гол в мача. В 41-ата минута Кастанос откри резултата след грешка на нашата защита. Това стана след подхлъзване на Страхил Попов, при което Авраам овладя и нахлу в пеналта, където подаде към Кастанос и той прати топката в мрежата.

В 59-ата минута България се върна в мача. Атаката тръгна от Тодор Неделев, който подаде дълъг пас към Страхил Попов. Той центрира от въздуха към Кирил Десподов, който засече с глава за 1:1.

Десет минути по-късно нашите стигнаха до пълен обрат в резултата. Отново Страхил Попов центрира отлично към наказателното поле, където Тодор Неделев със страхотно воле с левия крак изправи феновете на крака за 2:1.

България игжра в състав: Пламен Илиев, Страхил Попов, Петър Занев, Николай Бодуров, Симеон Славчев, Георги Костадинов. Тодор Неделев, Ивелин Попов (83- Радослав Василев), Божидар Краев (57- Георги Миланов), Антон Недялков, Кирил Десподов (74- Васил Божиков).