Спортните новини: Днес (0) | Вчера (3)
Аржентина плаче! Меси пак много ялов!
Автор: Екип Varna24.bg 23:07 / 21.06.2018Коментари (1)3433
©
Цяла Аржентина потъна скръб след безумно слабия мач, който изигра националният тим на "гаучосите" на световното първенство в Русия. В двубой от втория кръг на Група D аржентинците загубиха от Хърватия с 0:3.

Капитанът Лионел Меси отново бе безидеен на терена и не направи нищо впечатляващо за своя тим.

Хърватия откри в 53-ата минута чрез Анте Ребич, който се възползва от ужасяваща грешка на вратаря Вили Кабайеро. Лука Модрич вкара за 2:0 в 80-ата минута след мощен удар с десния крак от 23 метра. Крайното 3:0 фиксира Иван Ракитич след перфектна контра в добавеното време на мача.

По този начин Хърватия си осигури участие на осминафиналите, тъй като е с пълен актив от 6 точки. Аржентина остана с 1 точка и трябва да гони задължителна победа в последния си мач срещу Нигерия. Освен това "гаучосите" трябда да се надяват и на чудо, за да завършат на второ място в групата.