Спортните новини: Днес (0) | Вчера (7)
Черно море отстъпи на Лудогорец в Разрад
Автор: Екип Varna24.bg 11:19 / 11.03.2018Коментари (0)4828
© ПФК Черно море
Черно море не успя да вземе точки при гостуването си на Лудогорец в мач от 16-ия кръг на Първа професионална лига. “Моряците" отстъпиха с 1:3 на стадион “Лудогорец Арена" в Разград. Единственият гол за варненци реализира Дани Кики в 32-рата минута.

Черно море отправи първия удар по посока на една от двете врати. Фенуш преодоля Сисиньо и опита изстрел от разстояние, но топката премина покрай вратата. Само три минути по-късно Лудогорец откри резултата с доза късмет. Кешеру подаде към Анисе, който пробва удар, но не успя да намери добре топката. Тя се озова в непокрития Вандерсон, който от малък ъгъл реализира.

В 14-ата Кешеру изведе на скорост Мисиджан отляво, който с едно докосване центрира успоредно на голлинията към връхлитащия на скорост Марселиньо. Бразилецът се хвърли и от въздуха засече топката в мрежата за 2:0.

В 31-вата Н`Донгала проби през центъра, преодоля няколко играчи на домакините и стреля, но право в ръцете на Хорхе Броун. В следващата минута Черно море успя да намали резултата. Кононго центрира отляво към Дани Кики. Той финтира Натанаел на далечната греда и с удар по диагонала от малък ъгъл прати топката в мрежата за 2:1.

Десет по-късно Вандерсон центрира отдясно в наказателното поле към Кешеру. Нападателят овладя топката с гръб, обърна се и стреля, Макенджиев изби, но Мисиджан от непосредствена близост вкара за 3:1.

В 68-ата минута Черно море имаше претенции за игра с ръка в наказателното поле на Лудогорец, но ситуацията бе подмината от главния съдия Никола Попов.

73-ата минута Дани Кики отправи мощен удар от дъгата на наказателното поле, но топката премина над напречната греда. След изстрела Кики получи контузия и бе заменен. 88-ата минута Черно море направи добра контраатака. Зехиров подаде към Цветков, който напредна отляво, подаде към Радослав Василев. Нападателят намери Марек Кузма, който стреля, но вратарят на Лудоорец спаси.

Варненци бяха подкрепени от около стотина фенове, които не спряха да надъхват своите любимци през целия мач.

Съставът на Черно море: 88. Благой Макенджиев, 18. Атанас Зехиров, 27. Даниел Димов, 23. Илиас Хасани, 41. Юго Кононго, 38. Аристоте Фунду, 16. Петър Витанов (84- 8. Емил Янчев), 6. Александър Цветков, 99. Дани Кики (75- 29. Марек Кузма), 9. Мехди Фенуш, 90. Мартин Минчев (61- 10. Радослав Василев).