Спортните новини: Днес (6) | Вчера (1)
Традицията повелява: Черно море не може да губи от Верея
11:36 / 02.11.2017 Източник: sport.varna24.bg Отпечатай Изпрати
© ПФК Черно море
Черно море няма загуба срещу предстоящия си съперник Верея в елита. До този момент двата тима са изиграли общо три мача в Първа професионална лига. В две от срещите "моряците" излизат победители, а веднъж завършват наравно. Варненци са отбелязали общо 6 гола и са допуснали само един.

На 14 октомври 2016 година Черно море печели с 2:1 в мач от 10-ия кръг на сезон 2016/2017 г., игран в Каварна. Илия Мунин открива резултата в полза на Верея в 12-ата минута, но в добавеното време на първата част Владимир Зафиров си отбелязва автогол - 1:1. Успехът на варненци носи Марек Кузма с гол в 48-ата минута. Това е и първият мач между двата тима в елита.

В ответната среща в Стара Загора на 5 март 2017 г. варненци завършват 0:0.

През настоящата кампания Черно море записа категорична победа над Верея като гост. "Моряците" печелят с 4:0 на 21 юли. Ондрей Сукуп открива резултата в 4-ата минута, а Мариян Огнянов в 28-ата минута покачва на 2:0. След почивката варненци реализират още два гола. Мариян Огнянов прави класиката в 77-ата минута, а крайния резултат оформя Цветелин Чунчуков в 82-рата минута.

Черно море приема Верея тази неделя от 15:30 часа на стадион "Тича" във Варна.