Спортните новини: Днес (0) | Вчера (0)
Франция е европейски шампион до 17 години след разгром над Германия
Автор: Екип Varna24.bg 23:30 / 22.05.2015Коментари (0)1983
Франция завоюва европейската титла при юношите до 17 години, след разгромна победа с 4:1 над Германия в нечовешки мач, предаде репортер на Varna24.bg.

Финалът събра над 15 хиляди на стадион "Лазур", което би рекорда на откриването в Стара Загора.

В герой за тима на Жан-Клод Жиунтини се превърна младият талант на Пари Сен Жермен Одсон Едуард, който наниза хеттрик във вратата на Бундестима.

Петлите пропиляха редица положения преди да открият в последната минута на първата част. Одсон Едуард засече центриране отдясно на Жоржен и попари германците в 40-ата минута. Това бе първи допуснат гол за Германия на Евро 2015.

След почивката отново чистите положения бяха пред вратата на Фроман, който на няколко пъти спаси. В 47-ата минута Едуард имаше късмет след поредица от рикошети в самостоятелна акция и вкара за 2:0 със силен удар. Лука Зидан пък не се намеси добре няколко минути по-късно при опита да избие топката след изстрел на Каракаш с глава и топката спря в мрежата.

Бундестима се хвърли в атака да търси изравняване, но Франция пропусна нови чисти положения, а в 70-ата минута Едуард донесе титлата с прехвърлящ удар. В последните секунди автогол на Гьокхан Гюл оформи крайното 4:1 за Франция.

Целият елит на европейския футбол беше събран в официалната ложа, да наблюдава триумфа на "петлите". Сред официалните гости са президентът на УЕФА Мишел Платини, министърът на спорта Красен Кралев, областният управител на Бургас Вълчо Чолаков, кметът на Бургас Димитър Николов, кметът на Поморие Иван Алексиев, депутатите Димитър Бойчев и Костадин Марков, шефът на футболния съюз Борислав Михайлов, националният селекционер Ивайло Петев, Йордан Лечков, спортни общественици, политици и бизнесмени.

Талантите на "петлите" отпразнуваха бурно триумфа си, а Мишел Платини им връчи заветната купа. Едуард и компания спечелиха пет мача, а един завършиха наравно и продължиха с дузпи. В тях те надвиха Германия, Белгия и Русия, които бяха останалите полуфиналисти.

Григор Димитров е в Топ 5 на света по асове през годината
Живомир Добрев, "Комодор" (Варна): България може да влезе в Топ 10 на ватерпола в Европа!