Спортните новини: Днес (0) | Вчера (3)
Черно море взе добър аванс от Славия преди реванша
Автор: Екип Varna24.bg 16:25 / 28.10.2014Коментари (0)1223
Черно море успя да победи с 2:0 Славия в първия мач от осминафиналите за Купата на България и е в отлична позиция да стигне до четвъртфиналите.

"Морето" бе по-нападателният отбор в първите минути на срещата, докато тимът на гостите разчиташе повече на бързи контраатаки.

Живко Петков бе много близо до откриването на резултата в 18-ата минута, но Димитър Пиргов успя да изчисти в послединя момент коженото кълбо от самата голлиния.

В 38-ата минута варненци успяха да вкарат топката във вратата на Георги Петков, но голът на Курьор бе отменен заради засада. Последваха бурни протести от страна на Никола Спасов, но без успех.

Все пак Черно море успя да се оттегли с гол аванс преди почивката. Буквално в последните секунди на продължението от рефера Георги Йорданов, Стенио прониза Петков. След центриране на Клок, тъмнокожия футболист остана сам срещу стража и технично го прехвърли за 1:0.

Веднага след началото на второто полувреме "Морето" се втурна на търсене на нов гол и успя да го получи в 62-ата минута. Автор на попадението стана Расим, който се разписа с помощта на гредата.

Едва в 72-ата минута столичани направиха плах опит да застрашат Илко Пиргов, но шутът на Мичел Бургзорг бе твърде слаб.

Варненци можеха да си осигурят и по-добър аванс преди реванша в столицата, но с пропуски се отличиха Бургхард и Расим.

ЧЕРНО МОРЕ - СЛАВИЯ 2:0
1:0 Стенио (45+4)
2:0 Расим (62)

ЧЕРНО МОРЕ: Пиргов, Александров, Атанасов, Венков, Клок, Стенио, Бургхард, Расим (88-Костадинов), Атанасов, Матиас Курьор (61-Коконов), Петков (46-Манолов)

СЛАВИЯ: Петков (46-Петров), Пиргов, Касаи, Ристевски, Диего, Дяков, Бургзорг (79-Янков), Вълчанов, Манзоро, Василев, Платини