Левски наказа Черно море след детинска грешка
Автор: Екип Varna24.bg 22:04 / 29.08.2014Коментари (1)1086
© Bulphoto
Валери Божинов бе точен за Левски от дузпа секунди преди края на мача
Черно море загуби с 0:1 гостуването си на стадион "Георги Аспарухов" срещу Левски. Срещата от 7-ия кръг на "А" група се игра пред празни трибуни заради наказание на столичани след мача с Литекс.

Единственото попадение реализира резервата Валери Божинов секунди преди края от дузпа. Нападателят се разписа от бялата точка, след безумно нарушение в наказателното поле на Живко Атанасов срещу Педро, а реферът Ивайло Стоянов му показа и червен картон за фаула срещу нападателя.

Първата добра възможност се откри пред Луис Педро в 9-ата минута. Капитанът на "сините" Владимир Гаджев центрира много хубаво отдясно и на далечната греда холандецът изскочи от втора позиция, но от 2 метра Педро изкара коженото кълбо в аут.

Варненци отговориха със страхотен удар на Георги Божилов, но стражът на домакините показа класа и изби кълбото.

През второто полувреме на срещата съставът на Георги Иванов-Гонзо успя да наложи известен натиск над съперника си, но Георги Китанов успяваше да отчае играчите в "синьо" спасявайки всеки техен удар.

Националът все пак капитулира в края, когато в даденото продължение на срещата Луис Педро успя да спечели дузпа след грешка на Живко Атанасов, която бе превърната от гол от Валери Божинов.

В следващия кръг Черно море приема ЦСКА, а Левски ще домакинства на Славия.